----ForuMooN----
ForuMooN Forumları | ForuMooN Video | ForuMooN Mail | ForuMooN Oyun | ForuMooN Chat & IRC | ForuMooN Haber | ForuMooN Koxp | ForuMooN Knight Online | ForuMooN.hareketforum.com
----ForuMooN----
ForuMooN Forumları | ForuMooN Video | ForuMooN Mail | ForuMooN Oyun | ForuMooN Chat & IRC | ForuMooN Haber | ForuMooN Koxp | ForuMooN Knight Online | ForuMooN.hareketforum.com
----ForuMooN----
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

----ForuMooN----

ForuMooN Forumları | ForuMooN Video | ForuMooN Mail | ForuMooN Oyun | ForuMooN Chat & IRC | ForuMooN Haber | ForuMooN Koxp

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Saat

En iyi yollayıcılar
ie_satirer_43 (261)
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Vote_lcapPardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Voting_barPardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Vote_rcap 
ihgs43 (123)
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Vote_lcapPardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Voting_barPardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Vote_rcap 
OnuRAP43 (99)
ADMİN (58)
fth43 (57)
oguz_han (51)
1hoOky (35)
Civ@nmert (34)
ANTİREİS (31)
tuzlu_greyfurt (5)
Son haberler

En son konular
» ForuMooN (Asas Pk Bot) Oto Cure Oto Lup Oto Stealt ve Duble Defans
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimePerş. Ocak 30, 2014 3:28 pm tarafından mrcazip2

» HERKEZİN BİR İLKİ VARDIR BUDA BİZİM SİTEMİZ İÇİN OLSUN
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeCuma Mart 16, 2012 11:17 pm tarafından ADMİN

» oto minörrrrrrr
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeÇarş. Ocak 18, 2012 4:29 am tarafından qwerty92

» arkadaslar bana oto minör programı linki atarmsnz
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeÇarş. Ocak 18, 2012 4:28 am tarafından qwerty92

» adminle...
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 7:20 pm tarafından ADMİN

» Euro Truck Simulator Türkçe Yama -
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 10:51 am tarafından oguz_han

» ePSXe PlayStation 2 to PC Emulator 1.7.0
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 10:49 am tarafından oguz_han

» Dota AllStars 6.67c
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 10:46 am tarafından oguz_han

»  Crashday Türkçe Yama 1.0
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 10:44 am tarafından oguz_han

Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Istatistikler
Toplam 120 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: mormekse1

Kullanıcılarımız toplam 882 mesaj attılar bunda 524 konu
PRoBot v.1.813.01 |Update|[25.02.2010 18:19]
Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 6:51 pm tarafından ADMİN

|||Yeni Gelen Yenilikler|||

[size=18]TpT var denildiği için 6 saat denedim sorun yok...

Oyun tamamen açılmadan koxpu açmayınız...

Eğer TpT Alıyorsanız Aşşağıdakileri yapın...

Birde Loot yanında iken toplıyacak...
Niye kutu açmıyor demeyin Mob Yakınsa kutu açacak...

TpT olursanız...
Ko içindeki;
log.klg
Scheduler.ini
2 dosyayı silin....
Bilgisayarınızı kapatıp açın....

Yorum: 7
Radyo
Gazete
Online Sayaç

Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi)

2 posters
YazarMesaj
OnuRAP43
Administrator
Administrator
OnuRAP43

Erkek Mesaj Sayısı : 99
Rep Puanı Rep Puanı : 1
Nerden kütahya

Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Empty
MesajKonu: Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi)   Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeCuma Şub. 19, 2010 5:00 pm

Pardus 2007 yi buradan indirebilirsiniz.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ayrıca Sanal Pc kullanırsanız hem xp ye format atmamış olursunuz daha iyi olur onu buran indirebilirsiniz.Ücretsiz
Önce VirtialBox u kurup ana menüden new a basıp adımları takip edin ve orda seçeneklerden linux u bulun.
Virtial pc de Linux disk alnını 5 gb yaparsanız bence iyi olur.
Buradanda cd ye nasıl çekileceği konusunda bilgiler var.
Pardus un Kurulumu Şöyle
Pardus önyükleyicisi ile kurulum için donanımınıza en uygun seçeneği seçebilir, hafıza testi yapabilir ya da sabit diskinizde bulunan bir yükleyiciyi çağırabilirsiniz

Pardus önyükleyicisi ile kurulum için donanımınıza en uygun seçeneği seçebilir, hafıza testi yapabilir ya da sabit diskinizde bulunan bir yükleyiciyi çağırabilirsiniz

Bu ekranı görüyorsanız demektir ki, YALI çalışmaya başladı, kısa süre sonra kurulum konusunda tercihlerinizi sormaya başlayacak...

Bu ekranı görüyorsanız demektir ki, YALI çalışmaya başladı, kısa süre sonra kurulum konusunda tercihlerinizi sormaya başlayacak...

Pardus'u kullanmak için Genel Kamu Lisansı'nı onaylamalısınız. Lisans metnini bu pencerede okuyabilirsiniz.

Pardus'u kullanmak için Genel Kamu Lisansı'nı onaylamalısınız. Lisans metnini bu pencerede okuyabilirsiniz.

Bu aşamada CD'den sisteminize yüklenecek olan dosyaların bütünlüğünü, yani CD'nin doğru basılıp basılmadığını kontrol edebilirsiniz

Bu aşamada CD'den sisteminize yüklenecek olan dosyaların bütünlüğünü, yani CD'nin doğru basılıp basılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu adımda bilgisayarınızın klavye haritasını seçip anında deneyerek doğru çalışıp çalışmadığını da kontrol edebilirsiniz..
]
Bu adımda bilgisayarınızın klavye haritasını seçip anında deneyerek doğru çalışıp çalışmadığını da kontrol edebilirsiniz

Disk bölümlendirme aracını nasıl kullanacağınıza karar vereceğiniz aşamaya vardınız. Veri kaybetmemek için açıklamayı çok dikkatli okuyun!

Disk bölümlendirme aracını nasıl kullanacağınıza karar vereceğiniz aşamaya vardınız. Veri kaybetmemek için açıklamayı çok dikkatli okuyun!

Diskinizi kendiniz bölümlendirmeyi tercih ederseniz, YALI sizi, disklerinizi listeleyen bu ekrana getirecektir.

Diskinizi kendiniz bölümlendirmeyi tercih ederseniz, YALI sizi, disklerinizi listeleyen bu ekrana getirecektir.

En az bir disk bölümünü Pardus sistem dosyalarına ayırmanız gerekir. Kullanıcı dosyaları için ayrı bölüm ayırırsanız yedeklemesi kolay olabilir.

En az bir disk bölümünü Pardus sistem dosyalarına ayırmanız gerekir. Kullanıcı dosyaları için ayrı bölüm ayırırsanız yedeklemesi kolay olabilir.

Diskinizin biçimlendirilmesi (format) büyüklüğüne ve bilgisayarınızın hızına bağlı olarak bir kaç dakika sürebilir, işlemi disk ışığından takip edebilirsiniz

Diskinizin biçimlendirilmesi (format) büyüklüğüne ve bilgisayarınızın hızına bağlı olarak bir kaç dakika sürebilir, işlemi disk ışığından takip edebilirsiniz.

Sisteminize Pardus'u kurmaya fiilen başladınız. Paketlerin kopyalanması on dakika ya da disk ve işlemci hızlarınıza bağlı olarak biraz daha uzun sürebilir

Sisteminize Pardus'u kurmaya fiilen başladınız. Paketlerin kopyalanması on dakika ya da disk ve işlemci hızlarınıza bağlı olarak biraz daha uzun sürebilir.

Paketler kopyalandıktan sonra sisteminize uygun şekilde yapılandırılırlar. Bu işlem de bir kaç dakika sürecektir...

Paketler kopyalandıktan sonra sisteminize uygun şekilde yapılandırılırlar. Bu işlem de bir kaç dakika sürecektir...

Artık Pardus sisteminize kuruldu. Şimdi kullanmaya başlamak için son bir kaç soruya yanıt vermelisiniz. Yetkili kullanıcınızın parolası ne olmalı?

Artık Pardus sisteminize kuruldu. Şimdi kullanmaya başlamak için son bir kaç soruya yanıt vermelisiniz. Yetkili kullanıcınızın parolası ne olmalı?

Şimdi de bilgisayarı düzenli kullanacak bir kullanıcı tanımlamalısınız. Root kullanıcısı ile gündelik işlerin yapılması güvenlik açısından doğru değildir.

Şimdi de bilgisayarı düzenli kullanacak bir kullanıcı tanımlamalısınız. Root kullanıcısı ile gündelik işlerin yapılması güvenlik açısından doğru değildir

Bu aşamada sistem yükleyicisini nereye yüklemeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Bir fikriniz yoksa MBR en doğru tercihtir.

Bu aşamada sistem yükleyicisini nereye yüklemeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Bir fikriniz yoksa MBR en doğru tercihtir.

Kurulumu başarıyla tamamladınız. CD'yi çıkarıp bilgisayarınızı baştan başlatabilirsiniz...

Kurulumu başarıyla tamamladınız. CD'yi çıkarıp bilgisayarınızı baştan başlatabilirsiniz...
Yalnız biz burda Virtial Pc kullandığımız için yalnızca cd yi çıkaracağız.Program ayarlaycak yeniden başlatmayı.

Bilgisayarınızı baştan açtığınızda bu sistem yükleyici ekranı ile karşılaşacak ve başka işletim sistemleri kuruluysa hangisinden açacağınıza karar verebileceksiniz.

Bilgisayarınızı baştan açtığınızda bu sistem yükleyici ekranı ile karşılaşacak ve başka işletim sistemleri kuruluysa hangisinden açacağınıza karar verebileceksiniz.

Pardus'u açtığınızda parola ekranıyla karşılacaksınız. Burada kurulum sırasında hesap açtığınız kullanıcı ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Pardus'u açtığınızda parola ekranıyla karşılacaksınız. Burada kurulum sırasında hesap açtığınız kullanıcı ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Grafik arayüz sizin için hazırlanır ve ayarlarınız yüklenir. Her kullanıcının ayarları birbirinden farklı olduğu için kişisel bilgi geçmişiniz tamamen size özel kalır.

Grafik arayüz sizin için hazırlanır ve ayarlarınız yüklenir. Her kullanıcının ayarları birbirinden farklı olduğu için kişisel bilgi geçmişiniz tamamen size özel kalır

Kaptan Masaüstü burada sizi bekler... Pardus 2007'nin yeni önerileriyle tanışmak için bu iyi bir fırsattır yine de isterseniz İptal ile vazgeçebilirsiniz.

Kaptan Masaüstü burada sizi bekler... Pardus 2007'nin yeni önerileriyle tanışmak için bu iyi bir fırsattır yine de isterseniz İptal ile vazgeçebilirsiniz

Fare ayarları, hem fareyi hangi elle kullanacağınızı hem de fare davranışlarını nasıl tercih ettiğinizi sisteme öğretir.

Stil ayarı masaüstünüzün görünüm ve davranışlarını düzenler, seçmeden önce Stili Dene tuşuyla bir test sürüşü yapabilirsiniz. Kickoff'u denemeden geçmeyin deriz.

Stil ayarı masaüstünüzün görünüm ve davranışlarını düzenler, seçmeden önce Stili Dene tuşuyla bir test sürüşü yapabilirsiniz. Kickoff'u denemeden geçmeyin deriz.

Masaüstünüz için hazırladığımı duvar kağıtlarından birini seçebilir ya da kendi duvar kağıtlarınızı yüklemek üzere bu adımı atlayabilirsiniz...

Masaüstünüz için hazırladığımı duvar kağıtlarından birini seçebilir ya da kendi duvar kağıtlarınızı yüklemek üzere bu adımı atlayabilirsiniz...

İnternet bağlantınızı yapılandırmak isterseniz burada istediğiniz tüm bağlantı şekilleriniz için birer profil hazırlayabilir ve bunları değiştirerek kullanabilirsiniz

İnternet bağlantınızı yapılandırmak isterseniz burada istediğiniz tüm bağlantı şekilleriniz için birer profil hazırlayabilir ve bunları değiştirerek kullanabilirsiniz

Profillere ayrı bağlantı özellikleri, ağ geçitleri ve isim sunucu bilgileri kaydederek tamamen özelleştirebilirsiniz.

Profillere ayrı bağlantı özellikleri, ağ geçitleri ve isim sunucu bilgileri kaydederek tamamen özelleştirebilirsiniz.

Bağlantı profilleri özellikle dizüstü bilgisayarlarda sıkça kullanılan bağlantı modellerini bir tıkla değiştirmek için pratik bir çözüm sunar

Bağlantı profilleri özellikle dizüstü bilgisayarlarda sıkça kullanılan bağlantı modellerini bir tıkla değiştirmek için pratik bir çözüm sunar.

Güncellemeleri size duyurup, onları sisteminize dahil etmenizi kolayca sağlayacak paket yöneticisinin çalışma şekline bu aşamada karar verebilirsiniz

..artık Pardus kullanmaya hazırsınız. Yine de hala Tasma (Pardus Yapılandırma Merkezi)'ya bir göz atabilirsiniz.

Pardus Yapılandırma Merkezi'nde, program güncelleme, güvenlik duvarı, kullanıcı yönetimi, yazıcı ekleme gibi tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Tüm ayarlar tamamlandı... Pardus'a hoş geldiniz.

Burasıda Resmi web sitesi
Umarım yardımı olmuştur.Linux u merak edenler için
ie_satirer_43
Administrator
Administrator
ie_satirer_43

Erkek Mesaj Sayısı : 261
Rep Puanı Rep Puanı : 3

Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Empty
MesajKonu: Geri: Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi)   Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 4:23 pm

paylaşım için tşk ...

Pardus Linux (Türk İşletim Sistemi)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türk İşi Romantik Komedi Yabancı Komedileri Ezdi Geçti
» ENDOKRİN SİSTEMİ
» EnkaPOS Market ve Mağaza Yönetim Sistemi 5.09
» Yeni Ticaret Sistemi ( TrianguLar ConfLict System ) !